24 februari 2025

Debat mentale gezondheid jonge werkenden

Werk

“We zijn een jongerenbeweging gestart omdat er groot verloop in onze organisatie was. Ga zelf met jongeren praten. Dan weet je pas echt wat ze nodig hebben.” Dit was één van treffende uitspraken tijdens het debat ‘Hoe blijven jonge werkenden mentaal gezond?’ dat onlangs plaatsvond.

Werkgevers, opleiders én de jonge medewerkers gingen met elkaar in gesprek over hoe jonge werkenden in hun eerste baan te begeleiden, wat werkenden zelf kunnen doen en hoe opleiders hun studenten kunnen voorbereiden op de werkvloer. Laurens, Leger des Heils en Nova College deelden onder begeleiding van Petra van de Goorbergh, directeur en chef werk van De Argumentenfabriek, hun ervaringen tijdens panelgesprekken.

Hoogleraar sociologie Tanja Van Der Lippe van de Universiteit Utrecht benadrukte de noodzaak om het duurzaam inzetbaarheidsbeleid binnen organisaties te richten op praktisch opgeleiden. Dit is niet alleen noodzakelijk, maar loont! Het debat werd georganiseerd door het Ministerie van SZW, De Argumentenfabriek en Zilveren Kruis.

Binnenkort is een kaart met tips, acties en inzichten beschikbaar, dus houd onze website in de gaten.

Vragen?

Neem contact op met Petra van de Goorbergh

petra@argumentenfabriek.nl
+31 651111415
Meer over Petra van de Goorbergh

Ook ondersteuning nodig bij een complex vraagstuk over werk? Neem contact op